Ročník 2018 – shrnutí

Ročník 2018 skončil druhým listopadovým víkendem s contestem SPORT LIFE!, který se konal v Brně. Vítězem contestu se v kategorii 1A pro stal Jakub Velek, který se díky zlepšeným výkonům ke konci roku (zejména druhým místem na YYMČR) vyšvihnul na třetí místo v celkovém pořadí CYA Poháru pro tento rok. Stříbrná v CYA Poháru skončila naděje českého yoyování Matyáš Držmíšek. Vítězem se stal s přehledem Michael Malík, který letos nebyl nikdy horší než stříbrný, a obhájil tak prvenství z loňského roku. Pro upřesnění červeně je vyznačen nejhorší výsledek, který se škrtá.

V kategorii X Freestyle se vítězem stal Matyáš Racek, který byl v průběhu roku skoro neporazitelný. Malou kaňkou na jeho výsledcích bylo YYMČR, kde měl na starosti technickou stránku nového judgovacího systému a asi tolik netrénoval :) Navíc vzhledem k tomu, že se na YYMČR soutěžilo v separátních alternativních kategoriích, tak musely být výsledky pro potřeby CYA Poháru dány dohromady ze všech těchto kategorií, což nový judgovací systém jednoduše umožňuje. Druhý skončil mistr ČR ve 4A Jakub Dolejš a bronzový je nestor českého yoyování Petr Kavka.

V kategorii Junior Freestyle bylo spousta soutěžících, ale většina z nich bohužel nebyla členy CYA nebo neměla zaplacen členský příspěvek, tak o svoje umístění přišly. Kdo tohle měl, jak se říká, pošéfený, byl Maxim Voll, který k tomu i přidal vyrovnané výkony v průběhu roku a zaslouženě tak vyhrál bodování CYA Poháru v této kategorii. Druhý skončil Jan Andrlík a bronz získal Oliver Novák.

Na kompletní výsledky CYA Poháru 2018 se můžete podívat zde na webu v záložce Průběžné výsledky nebo kliknutím na tento odkaz.